Poängräkning 12-10-8-6-3+2 deltagare poäng

Herrar

OBS! Endast 4 deltävlingar

NAMN

KLUBB

MT-1

MT-2

MT-3

MT-4

Stefan Fahlén DHDC 10/10 14/24 10/34 12/46
Erik Sjödin DHDC 14/14 --/14 5/19 14/33
Lars-Gunnar Bergström DHDC 5/5 10/15 8/23 5/28
Tomas Westerlund DHDC 12/12 --/12 5/17 10/27
Hans Hiller DHDC 5/5 --/5 12/17 8/25
Kent Nordlander DHDC 5/5 12/17 5/22 --/22
Lars Jansson DHDC --/0 8/8 2/10 5/15
Sölve Söderlindh DHDC 2/2 5/7 2/9 2/11
Bertil Mohlin DHDC --/0 --/0 5/5 5/10
Toivo Höglund DHDC --/0 5/5 2/7 2/9
Dan Mikaelsson DHDC --/0 --/0 2/2 5/7
Tom Mehlqvist DHDC 5/5 --/5 --/5 --/5
Kenneth Högberg DHDC --/0 --/0 --/0 2/2

Damer

OBS! Endast 4 deltävlingar

NAMN

KLUBB

MT-1

MT-2

MT-3

MT-4

Eva Öhlund DHDC 12/12 14/26 12/38 14/52
Catrin Eriksson DHDC 10/10 12/22 14/36 12/48
Elma Nieboer DHDC --/0 --/0 10/10 10/20
Anette Johansson DHDC 14/14 --/14 --/14 --/14

 

Slutspelet
Semi Pool 1

NAMN Lars Tomas Stefan Dan Vunna Set Placering
Lars Hjelmqvist ----- 1 - 3 3 - 1 3 - 0 2 7 - 4 1
Tomas Westerlund 3 - 1 ----- 0 - 3 3 - 1 2 6 - 5 2
Stefan Fahlén 1 - 3 3 - 0 ----- 2 - 3 1 6 - 6 3
Dan Mikaelsson 0 - 3 1 - 3 3 - 2 ----- 1 4 - 8 4

Semi Pool 2
(
Z = Spelades ej)

NAMN Erik Hans Kent L-G Vunna Set Placering
Erik Sjödin ----- Z - Z 3 - 0 3 - 0 2 6 - 0 1
Hans Hiller Z - Z ----- 3 - 2 3 - 0 2 6 - 2 2
Kent Nordlander 0 - 3 2 - 3 ----- Z - Z 0 2 - 6 3
Lars-Gunnar Bergström 0 - 3 0 - 3 Z - Z ----- 0 0 - 6 4

Herrfinal

NAMN Tomas Hans Lars Erik Vunna Set Placering
Tomas Westerlund ----- 3 - 1 1 - 3 3 - 0 2 7 - 4 1
Hans Hiller 1 - 3 ----- 3 - 2 3 - 1 2 7 - 6 2
Lars Hjelmqvist 3 - 1 2 - 3 ----- 2 - 3 1 7 - 6 3
Erik Sjödin 0 - 3 1 - 3 3 - 2 ----- 1 4 - 8 4

B-final
Segraren till Finalspel

NAMN Dan Lars.J Toivo Sölve Vunna Set Placering
Dan Mikalesson ----- 3 - 1 2 - 3 3 - 0 2 8 - 4 1
Lars Jansson 1 - 3 ----- 3 - 1 3 - 0 2 7 - 4 2
Toivo Höglund 3 - 2 1 - 3 ----- 3 - 2 2 7 - 7 3
Sölve Söderlindh 0 - 3 0 - 3 2 - 3 ----- 0 2 - 9 4

Damfinal

NAMN Eva Anette Catrin Elma Vunna Set Placering
Eva Öhlund ----- 2 - 3 3 - 0 3 - 1 2 8 - 4 1
Anette Johansson 3 - 2 ----- 2 - 3 3 - 0 2 8 - 5 2
Catrin Eriksson 0 - 3 3 - 2 ----- 3 - 1 2 6 - 6 3
Elma Nieboer 1 - 3 0 - 3 1 - 3 ----- 0 2 - 9 4

Korta set: Lars Hjelmqvist 15 pilar
Korta set: Lars Jansson 18 pilar (B-final)

Höga utg: Lars Hjelmqvist 141
Höga utg: Dan Mikaelsson 124 (B-final)

180: Tomas Westerlund